O domie pasywnym z KDE Construction

Firma Budowlana Skoczów

Prasówki

I chociaż ciągle sięgamy do zachodnich standardów – w technologii dalej wydobywają się rozwiązania dopiero w Polsce wdrażane, a obecne na zachodzie z około 20 lat. To domy pasywne właśnie. Skonstruowane z rzeczą o medium oraz słabszych cenach eksploatacyjnych. To domy przyszłości. O ich spraw i zaletach opowiada pan Krystian Szymichowski – właściciel dynamicznie powiększającej się firmy budowlanej ze Szczecina – KDE Construction.

Firma Budowlana Łaziska Górne

 

Panie Krystianie – skąd plan na stworzenie KDE?

Z uwag potrzeb moich Klientów Zauważyliśmy pewne trendy w budownictwie, bardzo intensywne zresztą – które jadą do budów z rzeczą o kilka obsługi i zdrowych rozwiązaniach. Podpatrując standardy budowy domów z Niemiec zauważyłem, że idea bycia domów pasywnych w Polsce jest realistyczna i praktyczna. Tak powstało KDE, które jako pewne z głównych firm w obszarze realizuje budowę budynków pasywnych i – z wszelką odpowiedzialnością mogę zauważyć – wyglądamy więc dobro.

Zobacz również Palarnia kawy sklep

Firma Budowlana Łaziska Górne

Na czym polega magia domu pasywnego? Jaka istnieje jego cecha?

Mówi się, że w terenie takiego domu nie trzeba produkować energii cieplnej. Pasywny budynek zatrzymuje ciepło pochodzące ze źródeł odnawialnych – na przypadek z gruntu, światła słonecznego, ciepła generowanego przez mieszkańców (np. kuchni, sprzętów domowych). Tak pozyskana energia szkolona istnieje na zatrzymanie bogata w mieszkaniach i podgrzania wody użytkowej.

Oczywiście miejsce posiada ponad usytuowanie budynku natomiast jego wentylacja. Praktycznie każdy element realizacji domu pasywnego musi być przemyślany z froncie do tyłu. To inwestycja, jaka stanowi się zwracać latami.

Brzmi jak perpetum mobile – albo istnieje wtedy możliwe do wzięcia w naszych warunkach klimatycznych?

Podstawą jest prawidłowo sporządzony plan oraz duża klasę wykonania budowy. Realizujemy projekty, w których dom do ogrzewania potrzebuje tanio niż 15kWh na metr kwadratowy rocznie. Toż istnieje ciepło oddawane przez max. 2 litry oleju opałowego. W Polsce, w konkretnej większości miesięcy w roku dom zapewni komfortowe ogrzewanie bez konieczności dogrzewania paliwami nieodnawialnymi. Absolutnie nie licząc srogich zim, których co prawda ostatnio przerwa w Polsce, ale zawsze warto się na taką możliwość przygotować.

Firma Budowlana Łaziska Górne

Co wtedy?

Jesteśmy w stopniu zaimplementować wszystkie nasze rodzaje ogrzania w zakładzie pasywnym. W przeciwnych warunkach atmosferycznych taki dom oraz trzeba dogrzewać, choć w moc mniejszym stopniu niż w sukcesie tradycyjnego budownictwa.
Im gorsze warunki atmosferyczne tym oszczędności rozwiązań pasywnych przedstawiają się większe. Według własnych szacunków klienci płacą nawet 10 razy mniej za ogrzewanie naszych budynku w informacji do normalnych systemów.

Który istnieje średni koszt budowy budynku pasywnego?

To krótkie dopłaty mając pod opiekę oszczędności w perspektywie. Dziś to ok. 6% do 12% wzrostu kosztów w odniesieniu do tradycyjnej formy budownictwa. Co ważne – te odpowiedzi zaczynają zacierać.
Są udane dopłaty – Narodowy Fundusz Ochrony Medium i Gospodarki Wodnej daje bezwrotne dotacje w wysokości 50 tys.zł dla osób budujących domy pasywne. Musimy najpierw ukończyć formę i udokumentować wdrożone rozwiązania domu pasywnego. Przy tym rozwiązaniu różnice między kosztem budowy tradycyjnej, a pasywnej zacierają się

Istnieje dodatkowo jedna rzecz – wspomina szef KDE Construction – firma działająca dom pasywny musi świadczyć budowy na najwyższym możliwym poziomie. Zarówno pod względem materiałowym i wykonawczym. Obsługując swoich Klientów spory odłam spośród nich przychodzi do nas z zepsutych budów niesolidnych firm. Budowa budynków pasywnych to skomplikowany proces – każdy jego czas musi być stworzony jak najlepiej, aby zgrać całość. To jesteśmy komfort oraz oszczędności.

Firma Budowlana Łaziska Górne

Zapraszamy do wprowadzenia się z propozycją KDE Construction na stronie , aby dowiedzieć się więcej o domach pasywnych i produkcjach firmy.

zobacz również O domie pasywnym z KDE Construction

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments