Płatność kartą przez internet – kiedy dokonują to Europejczycy

Prasówki

Płatność kartą przez internet – jak robią to Europejczycy Płatność kartą przez internet zdecydowanie wygrywa! Payments Europe pokusiło się o badania lokalnego rynku płatności. W rezultatu tej oceny powstał ciekawy raport pokazujący, jakie zachowania konsumenckie przychodzą na plac sprzedaży online, z wpływem na płatności za zakupione nieruchomość. Oto jak według raportu wyglądają płatności za importy a przesyłki w Europie.

Płatność kartą przez internet to przekładana forma płatności

Expresowa wysyłka
Expresowa wysyłka

Wspomniany raport noszący tytuł: „CARDS IN THE EVOLVING EUROPEAN PAYMENTS LANDSCAPE” powstał na podstawie znanych z Lokalnego Banku Centralnego (EBC) i reklam zarobionych przez Payments Europe. Osiągał on obręby europejskie, w obecnym zarówno Polskę.

Według badań umowy są preferowaną metodą płatności w Europie. Wolą je także konsumenci, jak i handlowcy w przewodzie B2B. Otrzymywanie z stron wzrosło w układu tych kilku lat. Dodatkowo 87% europejskich konsumentów przypuszcza się komfortowo płacąc kartą. Jak zapewnia Payments Europe krajobraz płatności w Europie ewoluuje. Tylko nowi gracze wchodzą cały pora na plac, wtedy chociaż strony nadal umożliwiają większą cenę dodaną niż jakaś druga forma płatności.
Płatność kartą przez internet – korzyści dla klientach i sprzedawców

Dziewięciu na dziesięciu konsumentów w Europie przypuszcza się swobodnie, płacąc kartą. Minął czas, gdy zmuszało się więc z obawami utraty pieniędzy. 90% detalistów twierdzi, że korzyści z płatności kartą przewyższają wszystkie związane spośród ostatnim koszty. Kupujący wymieniają dodatkowa udogodnienia podczas płacenia kartą: wygoda (49%), szybkość (35%), ubezpieczenie transakcji (36%), akceptowanie płatności przez wielu sprzedawców (40%), i także cash back (35%).

Właściciele e-sklepów jako główne zalety płatności umową w zestawieniu spośród oryginalnymi technikami stosują: płatność gwarantowana (53%), wzrost sprzedaży (44%) oraz kontakt do cięższej bazy klientów (38%).
Online oraz offline podobnie, a tymczasem inaczej

Szczególnie odpowiednim pomysłem było porównanie poszczególnych form płatności w dwóch kanałach sprzedaży. W przewodzie online oraz offline. Różnice można dostrzec na poniższej grafice.
Płatność kartą przez internet – jak robią to Europejczycy
źródło: Raport CARDS IN THE EVOLVING EUROPEAN PAYMENTS LANDSCAPE

Że tu między innymi, iż w online króluje płatność za usługą szybkich płatności (20%) oraz umów kredytowych (19%). Gotówka stanowi tylko 7% wszystkich płatności. W sklepach stacjonarnych gotówka gra z umowami (23% vs. 19%).

Jeśli spytamy o chciane przez sprzedawców metody płatności, to umowy są na liczby prac (53% wskazań). Następnie gotówka (41% wskazań), przelew bankowy (38% wskazań), szybkie płatności są właśnie na głębszych pozycjach.

Jako ciekawostkę można pozwolić, że wartość jest lekko powszechna we Francji i Szwecji. W niniejszych regionach płatności kartą przekazywane są przez 72% i 65% respondentów. Dla 61% sprzedawców ze wspomnianych państw, to najlżejsza forma stawki za zakupy. Europejscy detaliści poszukują oraz dostarczają innowacyjne technologii płatności. Należy o zadowolenie klienta, które stanowi nazywane jako trzeci najwyższy priorytet przy doborze dostawcy płatności w sklepie.
Płatności w Polsce z zmianami

Polscy sprzedawcy są dobrze uczeni przez Payments Europe, ponieważ chętnie podejmują spośród pozostałych technik. Polski rynek płatności i wydziela się, jeśli działa o adopcję innowacyjnych rozwiązań. Na przykład 99,9% wszystkich terminali pieniężnych w kraju może kupować płatności zbliżeniowe. Ponad 90% polskich detalistów patrzy na sprawy zbliżeniowe jako na znaczną korzyść powiązaną z płatnościami kartą. Jedynym rozwiązaniem dla tego dynamizmu chyba funkcjonowań więc, iż od przodzie lat 90. Narodowa jest gorąca dla nazw spośród pozostałych grup Europy oraz świata. Kartą zapłacimy też za zamówienie kuriera.
Bezpieczeństwo zakupów

Gdy działa o zabezpieczenie więc określone wynikające płatności kartą wyglądają następująco:

Ponad 80% europejskich konsumentów ma płatności kartą za bezpieczne.
Gdy działa o wydania związane z umowami, ostatnie trzech na czterech konsumentów jest odpowiedzialnych tego, iż potrafią odebrać oni prywatne kapitały.
1/3 respondentów uważa, że płatność kartą ogranicza możliwość oszustwa lub kradzieży
Detaliści we Francji (40%), we Włoszech (44%) natomiast w Polsce (41%) uważają, że płatność kartą można zaliczyć do najwygodniejszych metod rozliczania transakcji. Inaczej sprawą detaliści w UK, gdzie kasa i czek najlepiej unikają możliwości pojawienia się oszustwa podczas transakcji (24%).

Jakie naprawy w perspektywie?

To jedynie strona znanych z przekazu. Odnajdują się w nim także rady dotyczące kosztów, jakie ponoszą detaliści podczas przetwarzania operacji. Cały sezon badany istnieje również rynek szybkich płatności, gdzie pojawiają się coraz toż gorące wyjścia i style. Zaskakuje BLIK, który został ulubiony przez polaków z racji swojej prostoty i oferty. Odkładamy na odleglejsze nietypowe rozwiązania.

Sprawdź na śledzenie paczek

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments